<img height="1" width="1" src="https://www.facebook.com/tr?id=562916060864783&amp;ev=PageView &amp;noscript=1">

Blogi

Paskatieties šeit, lai iegūtu iedvesmojošus, izmaksu ietaupījumus un naudas iegūšanas atjauninājumus!

square-icon Ieteicams ieraksts

Jaunībā esmu strādājis dažādos restorānos, taču noteikti neesmu eksperts šajā jomā. Tādēļ labākais, ko varu Tavā labā izdarīt, ir dalīties savās domās un idejās, kas man šķiet loģiskas. Nezinu, cik noderīgas tās Tev būs. Tomēr ceru, ka atradīsi šeit iedvesmu, lai izveidotu veiksmīgi strādājošu kurjerpakalpojumu.

 

Pieņem pasūtījumus tiešsaistē

Vispirms voog.com platformā izveido savu interneta veikalu. Iesaku veidot to pēc iespējas vienkāršāku. Es noteikti neveidotu daudz kategoriju un vismaz sākumā skatītos, lai arī ēdienkarte nebūtu pārāk gara. Tas nozīmē, ka varētu sākt, piemēram, ar trim kategorijām: „Ēdieni”, „Deserti” un „Dzērieni”. Voog piedāvā dažādus gatavus noformējuma variantus, un tiem visiem ir savi plusi un savi mīnusi. Es ieteiktu izmantot internetveikala izveidei Anchorage, Sapporo vai Santiago platformas.

Apvieno interneta veikalu ar loģistikas risinājumu

Kad interneta veikals ir gatavs, integrē to ar Fleet Complete pakalpojumu. Fleet Complete ir mobilo darba uzdevumu un darbaspēka administrēšanas pakalpojums, kas noformē Voog saņemtos pasūtījumus kā darba uzdevumus, ko vari ātri un vienkārši sadalīt starp saviem kurjeriem. Ņemot vērā visu idejas kontekstu, iesaku par kurjeriem izmantot savus esošos darbiniekus. Te noteikti paceļas jautājums, cik kurjeri katru dienu būtu nepieciešami. Noteikti nebūtu prātīgi izvēlēties par pirmo pakalpojuma sniegšanas dienu kārtīgi noslogotas dienas, piemēram, piektdienu vai sestdienu. Es uzsākšanai labāk izvēlētos nedēļas pirmo pusi, un sākumā piesaistītu, piemēram, trīs kurjerus, lai varētu lēnām apjaust pieprasījumu. Īsāk sakot, es iesaku vienkārši sākt darboties un tad atbilstoši vajadzībai veikt izmaiņas – reāla darbošanās ir labākais veids, kā mācīties.

 

Izveido pakalpojumu vadības centru

Lai jau no paša sākuma process būtu efektīvs, iesaku izveidot nelielu kurjerpakalpojumu vadības centru. Tas varētu izskatīties kā viens galds ar datoru, kam pieslēgti divi monitori. Vienu monitoru es izmantotu, lai sekotu interneta veikalā veiktajiem pasūtījumiem, bet otru – Fleet Complete darba uzdevumiem un kartes skatam. Papildus datoram un diviem ekrāniem, es ieteiktu uzstādīt arī kases aparātu. Tā kā katram restorānam ir savas sistēmas un darba procesi, tad ieteiktu interneta veikalā saņemtos pasūtījumus atsevišķi ievadīt arī kases sistēmā. Tādējādi netiks mainīts virtuves un bāra ierastais darba ritms un nebūs nekas jāmācās no jauna. Tomēr jārēķinās, ka būtu vajadzīgs vismaz viens cilvēks, kurš aktīvi administrētu kurjerpakalpojuma „vadības centru”.

Katram interneta veikalā saņemtajam pasūtījumam ir savs numurs. Šis numurs tiek pievienots arī kurjera darba uzdevumam, kas nozīmē to, ka, ievadot pasūtījumu kasē, galdiņa identifikatora vietā varētu lietot interneta veikala pasūtījuma numuru.  Iemesls ir ļoti vienkāršs – tas atvieglotu kurjeram vajadzīgā pasūtījuma atrašanu. Lai vēl vairāk atvieglotu procesu, es restorāna telpās novietotu vienu lielāku galdu, kas kļūtu par sava veida pasūtījumu izsniegšanas punktu. Pēc pasūtījuma ievadīšanas kases sistēmā, operatoram vajadzētu izdrukāt arī starpčeku. Starpčeku vajadzētu nogādāt uz pasūtījumu izsniegšanas punktu. Kad virtuve ir sagatavojusi ēdienu un iepakojusi to piegādei, pasūtījums jāpievieno pareizajā starprēķinā atbilstoši galdiņa identifikatoram. No starprēķina arī bārs saņems informāciju par to, kur viens vai otrs dzēriens jānovieto, lai kurjers varētu to ērti paņemt. Kurjeram atliek tikai paņemt pareizos pasūtījumus atbilstoši mobilajā aplikācijā viņam piešķirto darbu numuriem un nogādāt tos pasūtītājam.

 

Kurjerpakalpojuma optimizēšana

Kurā brīdī veikt jauno pasūtījumu sadali starp kurjeriem? Cik bieži un ar cik pasūtījumiem kurjeram vajadzētu doties izvadāšanas apļa braucienā? Bez praktiskas pieredzes uz šiem jautājumiem ir ļoti grūti atbildēt, un domāju, ka atbildes lielā mērā ir atkarīgas no konkrētā restorāna specifikas. Uzsākot pakalpojuma sniegšanu, noteikti ieteiktu ienākošos pasūtījumus pie pirmās iespējas sadalīt starp kurjeriem. Attiecībā uz pārējām darbībām optimālais darba ritms izkristalizēsies darba gaitā.

Sākuma periodā, kad vēl nav skaidrs, kāds būs interneta veikala pasūtījumu daudzums, varētu apsvērt iespēju noteikt minimālo pirkuma groza summu. Tas nozīmē, ka interneta veikalā nevar veikt pasūtījumus, kuru summa ir mazāka par konkrēto summu. Tas dotu pietiekamu drošību, ka ēdiena piegādes organizācija būs finansiāli izdevīga.

 

Papildus minētajam Fleet Complete piedāvā vēl dažādas papildiespējas, piemēram, maršruta optimizācijas rīku, pasūtījumu kustības reāllaika izsekošanu un daudzas citas iespējas, kas palīdzēs attīstīt pakalpojumu. Pirms veidot sarežģītas sistēmas, iesaku uzsākt darbu ar maksimāli vienkāršu risinājumu.


Vai atmaksājas izveidot savu kurjerpakalpojumu?

Tas ir pamatots jautājums. Te gan gribētu atgādināt, ka no Fleet Complete vai Voog viedokļa šī projekta galvenais mērķis ir palīdzēt saglabāt pēc iespējas vairāk darbavietu. Raugoties no minētā aspekta, šis projekts jau ir atmaksājies, jo esam palīdzējuši saglabāt vismaz 8 darbavietas.

 

Izvērtējot kurjerpakalpojuma rentabilitāti konkrētā restorāna kontekstā, nedrīkst aizmirst, ka sava ēdiena piegādes cena salīdzinājumā ar citiem kurjerpakalpojumiem ir ievērojami labāka. Piemēram, Tartu Bolt un Wolt starpniecības pakalpojumu likme ir aptuveni 20%, un ir dzirdētas vēl augstākas summas. Turklāt nav nepieciešams prasīt atsevišķu maksu par pakalpojumu no klienta, jo darbiniekiem jau jebkurā gadījumā tiek maksāta alga un transporta izmaksas noteikti ir zemākas nekā Bolt un Wolt pakalpojumu izmaksas. Tas nozīmē, ka lētāks pakalpojums varētu palielināt pieprasījumu, kas savukārt vēl samazinātu pakalpojuma izmaksas.

Uzskatu, ka sava kurjerpakalpojuma ieviešana šajos ārkārtas situācijas apstākļos varētu pat veicināt biznesa pieaugumu. Proti, es saskatu lielu attīstības iespēju tieši nelielās apdzīvotās vietās, kur lielie kurjerpakalpojumus sniedzēji – Wolt un Bolt – šodien savus pakalpojumus nepiedāvā. Šādās vietās vietējais restorāns var izrādīties vienīgā iestāde, kas piedāvā bezkontakta piegādes pakalpojumu. Tas nozīmē, ka pieprasījums pēc šāda pakalpojuma var izrādīties negaidīti liels. Turklāt nelielās pilsētiņās un ciematos būtiska nozīme ir kopienas garam, tādēļ priekšroka parasti tiek dota vietējiem darboņiem.


Jaunas iespējas

Papildus minētajiem apstākļiem derētu atcerēties, ka lielo pārtikas veikalu termiņi produktu piegādei uz mājām ir ļoti gari un interneta veikali ir pārslogoti. Varbūt vietējam restorānam būtu vērts ieviest nelielas izmaiņas savā piedāvājumā un papildus parastajiem ēdieniem zināmā apmērā savā interneta veikalā sākt piedāvāt arī parastus veikala produktus. Katrā ziņā tehniskās iespējas tam ir nodrošinātas.


  maijs 05, 2020     Marketing FC